Konkurs dla szkół wyższych - ruszył nabór do nowej, XIV edycji

Data: 10.04.2024 Kategoria: Wydział

PROMOCJA - WIZERUNEK - PRESTIŻ - JAKOŚĆ KSZTAŁCENIA - ZAUFANIE STUDENTÓW I PRACODAWCÓW

Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego, wraz z Agencją PRC, serdecznie zapraszają do udziału

w XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Szkół Wyższych

UCZELNIA LIDERÓW 2024

W konkursie "Uczelnia Liderów" już po raz czternasty Komisja Konkursowa, pod przewodnictwem prof. Dariusza Rotta, wyróżni swoim Znakiem Jakości najlepsze polskie uczelnie, a także ich jednostki organizacyjne (np. wydziały, instytuty) kształcące LIDERÓW SPOŁECZNYCH - absolwentów wyposażonych w umiejętności i kompetencje liderskie, przywódcze, menedżerskie. Wielka Gala Konkursowa, połączona z wręczeniem Certyfikatów i Statuetek dla wyróżnionych uczelni, odbędzie się w Warszawie na przełomie czerwca i lipca 2024 r.

Państwa uczelnia / wydział zasługuje na Certyfikat "Uczelnia Liderów", jeśli prowadzi studia w taki sposób, by uczyć studentów kreatywności, samodzielności intelektualnej, umiejętności podejmowania decyzji, odpowiedzialności, komunikatywności, pewności siebie oraz innych cech przydatnych w pełnieniu ról przywódczych we współczesnym społeczeństwie i państwie.

ZGŁOSZENIA W XIV EDYCJI KONKURSU PRZYJMUJEMY W TERMINIE DO 17 MAJA 2024 ROKU (PIĄTEK)

Szczegółowe informacje o Konkursie na stronie

www.uczelnia-liderow.pl

O Certyfikat i Znak Jakości "Uczelnia Liderów" mogą aplikować zarówno uczelnie, jak również - samodzielnie - ich jednostki organizacyjne (np. wydziały, instytuty, katedry). Certyfikat może więc być przyznany całej uczelni, ale także poszczególnym jednostkom uczelni, które - zgodnie z Regulaminem naszego Konkursu - posiadają samodzielność w zakresie poddania się procedurze certyfikacji. Naszym wyróżnieniem uhonorujemy najlepsze polskie uczelnie i ich jednostki, kształcące absolwentów wyposażonych w kompetencje liderskie i umiejętności przydatne na rynku pracy. Oceny aplikacji konkursowych dokona Komisja Certyfikacyjna, w której zasiadają naukowcy zajmujący się problematyką zarządzania i jakości kształcenia, zatrudnieni m.in. na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Śląskim, Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, Uniwersytecie Pedagogicznym KEN w Krakowie i innych uczelniach.

ZGŁOSZENIE WRAZ Z ANKIETĄ DOSTĘPNE JEST TUTAJ - KLIKNIJ

Misją Programu "Uczelnia Liderów" jest identyfikowanie i promowanie najlepszych polskich uczelni oraz ich jednostek organizacyjnych, kształcących absolwentów przedsiębiorczych, kreatywnych, wyposażonych w umiejętności i kompetencje przywódcze, zdolnych do osiągania sukcesów na rynku pracy. W ramach Programu "Uczelnia Liderów" akredytujemy szkoły wyższe i ich podstawowe jednostki organizacyjne (wydziały, kolegia), które mogą poszczycić się innowacyjnymi działaniami ukierunkowanymi na edukację praktyczną studentów, kreowanie u nich postaw liderskich oraz aktywną współpracę z podmiotami rynku pracy.

Certyfikat "Uczelnia Liderów" otrzymało dotychczas kilkadziesiąt znakomitych polskich szkół wyższych i ich jednostek, w tym m.in. Warszawski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Politechnika Świętokrzyska, Politechnika Śląska, Wydział Biologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uczelnia Łazarskiego, Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi i wiele innych. Warto dołączyć do prestiżowego klubu "Uczelni Liderów", który konsekwentnie tworzymy od 2011 roku, kiedy to odbyła się pierwsza edycja programu certyfikacyjnego Fundacji.

Więcej na www.uczelnia-liderow.pl

Kontakt z Organizatorami: